بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت توسط دانشجویان

هم اکنون فایل با مشخصه ی بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت توسط دانشجویان وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت توسط دانشجویان|41016650|fl

مقدمه تعریف موضوع تحقیق

اینترنت، در ساده ترین تعریف، عبارتست از کامپیوترهایی که در سراسر دنیا به هم متصل هستند، شبکه ای که این کامپیوترها را به یکدیگر متصل می سازد، و متدهای انتقال اطلاعات روی این شبکه.

منشاء اینترنت را می توان در سالهای جنگ سرد یافت، زمانی که احتمال شروع یک جنگ هسته ای بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی کاملا وجود داشت. در آن سالها وزارت دفاع آمریکا بدنبال یک سیستم مخابراتی بود که بتواند حتی در مقابل ضربات یک جنگ اتمی دوام آورد و از هم نپاشد.

این تحقیق که Arpanet نام گرفت، در سال 1968 شروع شد. این شبکه در اولین قدم (محکم) خود چهار کامپیوتر را در نقاط مختلف آمریکا به هم متصل کرد. خوب، این اقدام در آن سال ها بسیار فوق العاده بود .

بزودی معلوم شد که چنین شبکه ای بطور بالقوه دارای توانائیهای بسیار بیشتری از آنچه مسئولان وزارت دفاع در تصور داشتند، است. تبادل اطلاعات علمی و مهندسی از این نمونه بود.

همچنین معلوم شد که یک شبکه واحد هرگز نمی تواند به هدفی که برای آن در نظر گرفته شده بود (توانایی مقاومت در مقابل ضربه هسته ای) دست یابد. به جای آن تصمیم گرفته شد تا شبکه های موجود به هم متصل شوند و به عبارت دیگر شبکه ای از شبکه ها ساخت شود. نام اینترنت هم از همین جا نشات گرفت. اینترنت اولیه فقط دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی را به هم متصل می کرد و چون تحت کنترل دولت قرار داشت افراد و شرکتهای خصوصی راهی به آن نداشتند.

این وضع تا سال 1991 ادامه داشت، اما از این تاریخ اوضاع بسرعت دگرگون شد. در این سال بنیاد ملی علوم (NSF)، که بزرگترین تامین کننده مالی اینترنت بود، سرمایه خود را از آن خارج کرد و اینترنت را بر روی شرکتهای تجاری گشود. و بزودی سیل خروشانی ، که امروز آنرا می شناسیم تبدیل شد، و شروع این رشد

انفجاری با شبکه تارعنکبوتی جهانی (وب) همراه بود.

اینترنت یک چیز مستقل نیست که دیگران کامپیوترهایشان را به آن متصل کنند. بلکه اینترنت خود حاصل بهم پیوستن این کامپیوترهاست. در واقع وقتی به کامپیوترهای یک سرویس دهنده اینترنت (ISP) متصل می شوید، کامپیوتر شما هم جزئی از اینترنت می شود.

اینترنت به انواع بسیار گوناگونی از سرویس های مخابراتی ، از خطوط ساده تلفنی گرفته تا کابل های نوری پر سرعت و کانال های ماهواره ای، متکی است. اگر این کانال های مخابراتی را بزرگراه اینترنت بدانیم، مسیریاب ها (routers ) کامپیوترهایی که بر انتقال اطلاعات بین نقاط مختلف نظارت می کنند، پلیس های راهنمایی آن هستند.

حال ما میخواهیم دراین بحث به بررسی استفاده دانشجویان کشورخودمان ازاینترنت بپردازیم.اینکه میزان وهمچنین نوع استفاده ازاینترنت دربین دانشجویان مابه چه شکلی است.

اهداف کلی وآرمانی تحقیق

میزان استفاده دانشجویان دانشگاه آزادمشهدرادر استفاده ازاینترنت توصیف وبررسی کنیم.

انواع زمینه های مورداستفاده ازاینترنت راتوسط دانشجویان دانشگاه آزادمشهدتوصیف وبررسی کنیم.

هدفهایاسوالهایافرضهای ویژه تحقیق

1-استفاده ازاینترنت توسط دانشجویان دانشگاه آزادمشهدبه چه میزان است؟

2-آیاجنسیت درمیزان ونوع استفاده ازاینترنت تاثیرگذاراست؟

3-عمده استفاده دانشجویان دانشگاه آزادمشهددرچه زمینه ای است؟

4-آیااین دانشجویان ازکیفیت اینترنت درکشورراضی هستند؟

5-اهم مشکلات دانشجویان دانشگاه آزادمشهدچیست؟

روش انجام تحقیق


مطالب دیگر:
پاورپوينت آموزشی مخصوص کودکان با موضوع اهميت دعاپاورپوینت آموزشی مخصوص کودکان با موضوع آموزه های حیات بخشپاورپوينت آموزشی مخصوص کودکان با موضوع پله پله تا خداپاورپوینت آموزشی مخصوص کودکان با موضوع پيغمبر و آموزگاری نمونهپاورپوينت آسیبهای ناشی از گرما و سرماپاورپوينت ایدز و هپاتیتپاورپوینت تحليل محتوای كتب درسی دوره های ابتدایی و راهنماییپاورپوینت تحليل سايت ميدان بارپاورپوينت برپایی چادر های امدادی و اسکان موقتپاورپوينت نجات در حوادث جاده ایپاورپوينت اقدامات لازم در حوادث بزرگپاورپوينت نگاهی بر مفاهیم جدید در سازمان هاپاورپوينت مستند سازیپاورپوينت مدیریت استراتژیکپاورپوینت معرفی یاتاقان های معمولیپاورپوینت مراحل ساخت برج بزرگ ميلادپاورپوينت مدیریت کیفیتپاورپوینت باروری و افزایش کیفیت مراقبت های حین بارداری و زایمانپاورپوینت شکستگی و آتل بندی دستگاه اسکلتیپاورپوینت معماری Server sideپاورپوینت مدل ریاضی در آبهای سطحیپاورپوینت انواع شکستگی و مراقبتهای پرستاریپاورپوینت داروهای شخصی خود تجویزیپاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک شرکت آرين ماه تاب گسترپاورپوینت سیستمهای اطلاعاتی و نقش MIS در سازمانها